Odatv araştırdı… Arka Sokaklar’a yolu düşenler… Çok şaşıracaksınız, 11 dizi çıktı…

18 yıldır ekranlara gelen Türk polisiye dizisi ‘Arka Sokaklar’ın oyuncu kadrosuna 3 yeni isim katıldı. Bu isimler ise Şehsuvar Aktaş, Burak Satıbol ve Asena Tuğal… Dizinin ilerleyen bölümlerinde, seyirci karşısına çıkacak olan oyunculardan Şehsuvar Aktaş Dr. Alpay Öztürk karakterine, Burak Satıbol Komiser Zeki Çevik karakterine, Asena Tuğal ise Ebru karakterine hayat verecek.

DİZİDE BUGÜNE KADAR KAÇ KARAKTER YER ALDI

Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Ozan Çobanoğlu, Özlem Çınar, Burcu Kara, Pamir Pekin, Hasan Denizyaran, Oğuz Peçe, Tunç Oğuz, Nazlı Tosunoğlu, Ece Aydemir, Can Başak, Gaye Gürsel, Ecem Öz, Kerimhan Duman, Furkan Göksel, Buse Orcan, Efe Günay, Elçim Atamgüç, Gizem Birdan gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan Arka Sokaklar’ın 2006 yılında başlayan hikayesinde diziye giren ve çıkan karakterlerin sayısı oldukça kabarık. Şu an Türkiye’nin yayındaki en eski dizisi unvanını da elinde bulunduran diziye yayın tarihinde itibaren tam, 234 karakter girdi. Şu an dizinin kemik kadrosunda ise 24 oyuncu bulunuyor.

11 DİZİ ÇEKİLİRDİ

Bir yerli dizinin oyuncu kadrosunun ortalaması 20 kişiden oluşuyor. Bu hesaba göre ‘Arka Sokakların’ oyuncu kütüphanesinden 11 dizi rahatlıkla çıkardı.

SENARYO VE MÜZİKTE REKOR

2006’dan beri seyircinin karşısına çıkan dizinin senaryo ve müzik rekoru da var. Senaryoyu, bugüne kadar Yurdakul ailesi yazdı. Baba Ahmet Yurdakul‘dan sonra iki oğlu Sinan ve Ozan Yurdakul’da dizinin senaristliğini üstlendiler. Yurdakul kardeşler ise diziyi şimdi Barkın Şenüren ve Metin Arslan ile birlikte yazıyorlar. Bir diğer rekor ise 18 yıllık dizinin müziklerini ise Murat Evgin yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x